Nedílnou součástí je i studium jazyků a ekonomických předmětů umožňující uplatnění i v dalších sférách a oborech mimo gastronomii.

Škola nabízí maturitní obory Gastronomie a Hotelnictví a turismus. Pro žáky je k dispozici moderně zařízená budova v ulici F. Šrámka 9, s gastronomickým zařízením na úrovni 21. století, zázemím pro barmany, baristy i sommeliery, ale i jazykovými a počítačovými učebnami.

Pro absolventy maturitních oborů je určena Vyšší odborná škola s oborem Cestovní ruch v denní a dálkové formě, škola nabízí i doplnění kvalifikace pro ty, kteří už v oboru pracují a potřebují získat výuční list nebo pouze jednu zkoušku příslušného zaměření.

V budově na Senovážném náměstí 12 jsou učebny pro žáky tříletých oborů Kuchař – číšník, je možno studovat i samostatně obor Kuchař nebo Číšník, po získání výučního listu mohou žáci pokračovat v nástavbovém maturitním oboru Společné stravování (v denní i dálkové formě).

Zdroj: Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice, Senovážné náměstí 12

Nedílnou součástí studia u všech oborů je i praktická výuka a odborný výcvik.

Pro tuto výuku má škola prostorné, světlé a špičkově vybavené kuchyně a studia s tou nejmodernější technikou, např. konvektomaty, holdomaty, indukční deskové systémy, parní trouby, rational varia kotle s dotekovou obrazovkou, což žáci velmi oceňují. Ovládání je podobné práci s telefonem, a to žáky velmi baví.

Pro úsek výuky stolničení a obsluhy má škola vybavená barová studia s kávovary, chladicími prosklenými vitrínami, výrobníky ledu pro různé účely, zejména přípravu koktejlů různých chutí i barev.

Zdroj: Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice, Senovážné náměstí 12

Tříleté učební obory mají odborný výcvik na smluvních pracovištích v různých hotelech, restauracích, kuchařských studiích, jídelnách zejména v Českých Budějovicích.  Pro žáky jsou však připravena i zařízení například v Českém Krumlově a Třeboni. Smluvní pracoviště jsou pečlivě vybírána, aby splňovala všechna zejména odborná kritéria pro skvělou přípravu na budoucí povolání.

Pro žáky škola organizuje růžné odborné stáže, zve odborníky z praxe na semináře a dbá o odborný růst našich žáků. Žáci mají možnost se zúčastnit mnoha odborných kurzů a získat tak certifikát jako barmani, baristi, bartendři, someliéři.

Zároveň škola vysílá žáky na zahraniční i tuzemské praxe. Mohli bychom jmenovat např. spolupráci s lázeňským městem Bad Füssing v Německu, Windischgarsten v Rakousku, letní destinace ve Španělsku a na Kypru. Z tuzemských jmenujme za všechny výbornou spolupráci s hotelem Falkensteiner v Mariánských Lázních, s hotelem Aurum v zimním lyžařském středisku v Krkonoších.

O tom, co se děje ve škole se mohou zájemci přesvědčit na školních webových stránkách, kde jsou i virtuální dny otevřených dveří, které připravili žáci školy se svými pedagogy.

Zdroj: Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice, Senovážné náměstí 12

Přijďte k nám, je na co se těšit, práce nás baví.

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice, Senovážné náměstí 12, https://www.skolacrcb.cz/