Kořeny  Střední školy technické Vysoké Mýto leží od počátku v automobilovém průmyslu. Školu založil legendární podnikatel a vizionář Josef Sodomka. O oblíbenosti vozidel majitele školy z Vysokého Mýta svědčí i fakt, že mezi odběratele aut  patřil například herec Jan Werich, podnikatel Jan Antonín Baťa, hrabě Adolf Schwarzenberg či manželka československého prezidenta Hana Benešová. Škála aut a  autobusů byla obdivuhodná a měla  celosvětový přesah, o kterém svědčí opakovaná uznání  na celosvětových výstavách. Dnes Střední technická  škola ve Vysokém Mýtě hrdě kráčí ve šlépějích svého zakladatele s potenciálem rychlého a dynamického růstu.  „U nás se najde každý žák, ať už ho zajímají auta, rozebírá věci na součástky, nebo rád tvoří a hlavu má plnou nápadů. Naše obory jsou tu pro ty, kteří mají rádi počítače, auta, techniku a chtějí, aby jim studium v životě k něčemu bylo,“ říká Jitka Jiskrová, ředitelka školy.

Zdroj: Archiv školy

  Škola si zakládá na inovativním přístupu a moderních technologiích. Jedním z perspektivních oborů je Počítačová grafika, která  je pro každého, koho baví stroje, kdo chce vytvářet, modelovat a umí číst i nakreslit technický výkres. „Jedná se o obor, který se neustále rozvíjí a platy v něm rostou závratným tempem,“ říká Jitka Jiskrová. A co studenty tohoto oboru čeká? „V první řadě se naučí pracovat s CADem a dalším specializovaným softwarem, jako je Inventor  či Solidworks, který se bude každému v oboru do  budoucna  hodit. Obor je oblíbený i u dívek, které jsou tvořivé a kreativní,“ přibližuje  ředitelka školy. Technická Vysoké Mýto navíc nabízí práci s moderním vybavením a technologiemi, učitele, kteří jsou odborníci na svém místě a často přichází přímo z praxe.  

Zdroj: Archiv školyZdroj: Archiv školy

Podobně na tom je také další maturitní obor Mechanik strojů a zařízení, který je  vhodný pro každého, koho baví technika a chce využívat nejmodernějších technologií. „Stejně jako u většiny našich oborů, i tento má jistou budoucnost. S tímhle oborem se člověk uplatní nejen u nás, ale i v zahraničí s vysokým mzdovým ohodnocením. Pro školní rok 2021/2022 nabízíme  studentům nejen výuku angličtiny, ale i němčiny a francouzštiny. Podporujeme zájem talentovaných lidí také v prestižních soutěžích, kdy studenti školy sklízí jeden úspěch za druhým. Dalším motivačním prvkem  jsou  školní  i zajímavá firemní stipendia od našich spolupracujících partnerů, “ říká Jitka Jiskrová. Také zde je kladem maximální důraz na praxi, každý student je vyslán na půlroční praxi do vybrané firmy, kde získá řadu cenných zkušeností. „Nejen že student získá svářečské průkazy a naučí se základy konvenčního obrábění, ale také zjistí, jak funguje programování CNC strojů,“ doplňuje Jitka Jiskrová a uzavírá: „Ať si vybereš jakýkoliv obor, ve škole tě na něj skvěle připravíme i získáním všech typů řidičských oprávnění.“ Život na Technické ale není jen o studiu. Škola tradičně a systematicky podporuje sport a zdravý životní styl. Přímo v areálu jsou k dispozici multifunkční hřiště, moderní tělocvična, a posilovna. Tradici na této škole  mají lyžařské kurzy ve Špindlu  a vodácké tábory na Vltavě nebo na jiných kouzelných místech naší země. Žáci se seznámí se spoustou nových spolužáků a mají, díky společným zážitkům,  kamarády na celý život. Navíc naváží cenné  kontakty pro budoucí spolupráci i zaměstnání, takže se po škole nemusí obávat o svou budoucnost a živobytí. Technická je prostě škola, která připraví studenty  pro život  zajímavou praxí, spoluprací s prestižními vysokými školami, výlety, inspirativními   soutěžemi, exkurzemi  po Česku i zahraničí,  a spoustou dalšího.  Škola je pro ty, kteří chtějí studovat perspektivní  unikátními obory na vysoké úrovni. Ve škole je možné studovat deset maturitních nebo učebních oborů automobilového či strojírenského zaměření.

Zdroj: Archiv školyZdroj: Archiv školyZdroj: Archiv školyZdroj: Archiv školy

Více informací na webových stránkách www.technickavm.cz
Studijní oddělení . Mgr. Lenka Havlíková , tel. 604 801 100

https://www.youtube.com/channel/UC1Evj8rYjp40NzC7KLiKYsQ

Zdroj: Archiv školy